top of page
  • Zdjęcie autoraPrzedszkole nr 14

Szczytnicy i Rybitwy w Rogalowym Muzeum Poznania

Zaktualizowano: 13 paź 2021

We wtorek 12 października, dzieci z grupy Szczytnicy i Rybitwy odwiedziły Żywe Muzeum Rogala Świętomarcińskiego na Starym Rynku w Poznaniu.

Wizyta w muzeum była wycieczką w dawne czasy. W programie zwiedzania było zapoznanie z historią miasta oraz nauka niektórych zwrotów z gwary poznańskiej. Następnie przedszkolaki uczestniczyły w wypieku poznańskiego smakołyku – Rogali Świętomarcińskich. Tradycyjny przepis ma już ponad 150 lat i posiada status Chronionego, może powstawać tylko w Wielkopolsce według określonej receptury, której najważniejszym składnikiem jest biały mak. Dzieci przygotowywały rogale przy pomocy Rogalowego Mistrza, który używał tylko tradycyjnych składników i narzędzi cukierniczych.

Dzieci miały rozszerzony program zwiedzania – „koziołkowy”, który odbywa się tylko raz dziennie, a poza atrakcjami pokazu „rogalowego” obejmuje także oglądanie trykających się rogami koziołków z najlepszego w mieście punktu obserwacyjnego. Przy okazji dzieci poznały legendę o koziołkach, jednej z największych atrakcji Poznania.

Na zakończenie dzieci otrzymał Certyfikaty oraz rogaliki do degustacji. Po wizycie w Muzeum Szczytnicy i Rybitwy spacerowali po Rynku, oglądając i podziwiając kamieniczki, pomniki,fontanny. Wszyscy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do Gniezna do Przedszkola 😊😊

Szczytnicy


Rybitwy26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page