top of page
  • Zdjęcie autoraPrzedszkole nr 14

POMOC DLA 5 -LETNIEGO MATEUSZKAMateusz to 5 letni chłopczyk, który dnia 20 listopada 2020 r. uległ ciężkiemu wypadkowi - został potrącony przez samochód. W wyniku wypadku odniósł poważne obrażenia i obecnie przebywa

w śpiączce. Przed wypadkiem Mateusz był pełnym radości, wesołym dzieckiem, które uwielbiało zabawy ze starszym rodzeństwem.


Po przetransportowaniu chłopca do szpitala zdiagnozowano u niego uraz czaszkowo-mózgowy oraz uraz aksonalny mózgu. Doszło do uszkodzenia aparatu więzadłowego kręgosłupa w odcinku szyjnym, złamania kości ramiennej lewej, złamania obojczyka lewego, złamania kości podudzia lewego, złamania I i II żebra, złamania kości miednicy oraz stłuczenia płuc.


Mateusz nie chodzi, nie mówi, samodzielnie nie je oraz nie reaguje na otaczający go świat. Obecnie wymaga całodobowej opieki, specjalistycznego żywienia i stałej rehabilitacji.


Leczenie Mateusza całkowicie przekracza możliwości finansowe rodziny, w której rodzice

i czwórka dzieci utrzymują się z jednej pensji. Obecnie Mateusz został wypisany ze szpitala

i oczekuje na decyzję w zakresie możliwości przyjęcia go do Kliniki Budzik.


W jednym dniu świat Mateusza i jego rodziny rozpadł się na małe kawałeczki i między innymi od Ludzi Dobrej Woli zależy czy uda się go na nowo poskładać.


20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page