top of page
  • Zdjęcie autoraPrzedszkole nr 14

"Mali Piastowie" z wizytą na Litwie w Przedszkolu "Gwiazdeczka" w Radziwiliszkach.

Delegacja naszego przedszkola na czele z panią dyrektor Gorettą Hanczewską oraz przedstawicielem Urzędu Miasta Gniezna dyrektorem Wydziału Edukacji panem Marianem Pokładeckim odbyła wizytę do zaprzyjaźnionego przedszkola „Gwiazdeczka” w miejscowości Radziwiliszki na Litwie. W trakcie wizyty odwiedziliśmy wszystkie dzieci z grup przedszkolnych i żłobkowych podczas, której wręczyliśmy najmłodszym upominki przygotowane przez dzieci z naszego przedszkola. Mieliśmy także okazję zobaczyć pracę tamtejszych nauczycieli. Poza tym odbyliśmy spotkanie z Merem (urzędnik, odpowiednik prezydenta miasta) i administracją tamtejszego samorządu powiatowego. Zostaliśmy także zaproszeni do udziału w etnokulturowym święcie „Mykolines” (odpowiednik polskich dożynek) podczas, którego podziwialiśmy artystyczne występy dzieci oraz skosztowaliśmy potrawy regionalne. Dyrektor Przedszkola „Gwiazdeczka” pani Regina Ivanauskaite zorganizowała dla nas również wyjazd do stolicy Litwy Wilna gdzie między innymi zostaliśmy oprowadzeni i zapoznani z pracą Sejmu Republiki Litewskiej. W ostatni dzień naszego pobytu wystąpiły dla nas dzieci oraz pracownicy tamtejszego przedszkola prezentując nam litewskie tańce ludowe. Następnie wzięliśmy udział w panelu dyskusyjnym przy okrągłym stole na temat „Edukacja współczesnych dzieci, możliwości i wyzwania na Litwie i w Polsce”. Stanowiło to niezwykłą okazję do wzajemnego dzielenia się doświadczeniami z pracy pedagogicznej i wymianą poglądów. Przez cały okres naszego pobytu dało się odczuć dużą sympatię i życzliwość. Do Polski wróciliśmy z upominkami od litewskich przyjaciół dla naszych przedszkolaków.51 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page