top of page
  • Zdjęcie autoraPrzedszkole nr 14

25.11.2021r – Obchody Dnia Pluszowego Misia przez grupę Rybitwy


,,Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś"


Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

W naszym przedszkolu również co roku świętujemy w tym dniu, przedszkolaki biorą udział w zajęciach gdzie głównymi bohaterami są misie: czytamy bajki i opowiadania, układamy puzzle, rozwiązujemy zagadki, wykonujemy prace plastyczne różnymi technikami, bierzemy udział w różnych konkursach.

Grupą, która przygotowała przedstawienie była grupa dzieci 6-letnich Rybitwy. Dzieci zaprezentowały przestawienie teatralne pt. „Miś Uszatek rozrabia”. Dzieci zamieniły się w różne zwierzęta: lisy, żabki, koty, zające, które tłumaczyły niedźwiedziom złe i niewłaściwe zachowanie w stosunku do swoich przyjaciół. Podczas spektaklu dzieci śpiewały oraz tańczyły. Aktorzy otrzymali gromkie brawa od publiczności. Panie prowadzące zaprosiły jeszcze uczestników Dnia Pluszowego Misia do wspólnej zabawy. Przedstawiciele każdej grupy mieli za zdanie – zlizać miód z talerzyka oraz ułożyć puzzle.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page