O nas

Historia Naszego Przedszkola

Przedszkole nr 14 umiejscowione jest pośrodku trzech osiedli: Piastowskiego, Orła Białego, Jagiellońskiego. Do użytku oddane zostało 18 kwietnia 1979 roku. Pierwszy budynek przedszkola był typu ciechanowskiego, parterowy, drewniany w kształcie litery H. Budynek był przeznaczony dla 120 dzieci (4 oddziały). Ze względu na dużą liczbę dzieci, kolejne oddziały otwierane były w przyległych do przedszkola blokach mieszkalnych.

Obok przedszkola znajdował się budynek żłobka w którym z roku na rok zmniejszała się liczba dzieci ze względu na zwiększające się bezrobocie w Gnieźnie.

W czerwcu 1992 roku zlikwidowano filię przedszkola, a od 1 września 1992 roku decyzją władz miejskich i oświatowych Przedszkole nr 14 zaczęło funkcjonować w budynku po zlikwidowanym żłobku. Dużym wysiłkiem władz, pracowników przedszkola, rodziców dostosowano budynek żłobka do działalności przedszkola w którym funkcjonujemy po dziś dzień.

O nas

Przedszkole nr 14 w Gnieźnie jest placówką publiczną podlegającą pod Urząd Miasta Gniezna. Swoją działalność rozpoczęło 18 kwietnia 1979 roku. Przedszkole znajduje się na Winiarach, na osiedlu Jagiellońskim 33. Mieści się w budynku dwukondygnacyjnym, wolno stojącym z dużym, zagospodarowanym ogrodem zabaw dla dzieci w którym znajdują się drabinki, huśtawki, piaskownice, ławeczki i mnóstwo zabawek. Budynek jest przystosowany do potrzeb i warunków rozwojowych dzieci w wieku przedszkolnym oraz wymogów określanych przepisami dotyczącymi tego typu placówek.

Jesteśmy przedszkolem siedmio oddziałowym gotowym na przyjęcie 170 dzieci, w grupach wiekowych: 3-latków, 4-latków, 5-latków i 6-latków. Każda grupa wiekowa ma osobną, kolorową i bogato wyposażoną w różne zabawki i pomoce dydaktyczne salę. Przedszkole posiada szatnię dla dzieci, przestronne łazienki i ogród. Budynek jest w dobrym stanie technicznym o odpowiednim zapleczu materialnym i dydaktycznym. Stwarza to warunki i możliwości do bezpiecznego pobytu 170 dzieci.

Jesteśmy przedszkolem przyjaznym dziecku, kochamy dzieci i staramy się oprócz wypełniania swoich obowiązków dawać dzieciom ciepło, radość, poczucie bezpieczeństwa… i chyba nam się udaje bo przychodzi do nas dużo dzieci i robią to bardzo chętnie, a głosy rodziców przekonują nas, że to co robimy, robimy dobrze.

Zapewniamy: dzieciom miłą, domową i radosną atmosferę. Rozwijamy i ukierunkowujemy twórczą aktywność dzieci. Kształtujemy w sposób wszechstronny ich osobowość oraz wyrównujemy niedobory psychofizyczne w indywidualnej pracy wychowawczej.

Przedszkole nr 14 Mali Piastowie - os. Jagiellońskie 33 - tel. 061 426 68 95 - e-mail: p14gniezno@gmail.com